دوستی تعریف می کرد:

اولين روزهایی كه در سوئد بودم يکى از همکارانم هر روز صبح با ماشينش مرا از هتل برمیداشت و به محل کار میبرد ماه سپتامبر بود و هوا کمى سرد و برفی،ما صبح‌ها زود به کارخانه مي‌رسيديم و همکارم ماشينش را در نقطه دورى نسبت به ورودى ساختمان پارک میکرد،در آن زمان ٢٠٠٠ کارمند کارخانه اسکانیا با ماشين شخصى به سر کار مي‌آمدند.

روز اول،من چيزى نگفتم همين طور روز دوم و سوم،روز چهارم به همکارم گفتم : آيا جاى پارک ثابتى داری؟ چرا ماشينت را اين قدر دور از در ورودى پارک می کنى؟در حالى که جلوتر هم جاى پارک هست؟‌او در جواب گفت:براى اين که ما زود می رسيم و وقت براى پياده‌ رفتن داريم اين جاها را بايد براى کسانى بگذاريم که ديرتر می رسند و احتياج به جاى پارکى نزديک‌تر به در ورودى دارند تا به موقع به سرکارشان برسند مگه تو اين طور فکر نمی کنی؟

ما که انقدر از فرهنگ کشورای دیگه می زنیم، خودمون چقدر با فرهنگ رفتار می کنیم؟

دم از تمیزی خیابونای اونا میزنیم و همزمان زباله هامونو از پنجره ی ماشین به بیرون پرت می کنیم!

خونه هاشون مثل خونه های ما، دیوار و در و نرده و پرده ندارهولی خونه های ما انگار نا امن تره!! خدانکنه پرده کنار باشه، هزار تا چشم تو خونه سرک می کشن!

حیاط هاشون سرسبزه و باغچه دارن، ما اکثرا یا باغچه نداریم یا یه درخت داریم فقط!

چقدر میگیم وای دیدی فلانی طلاق گرفت؟ حتما زنه با کسی بوده که جدا شده، نکنه مرده زیر سرش بلند شده و

فلانی بچه دار نمیشه، به نظرت مشکل از کدومشونه؟

راستی فلانی نمیخوای عروسی کنی؟ 

خب حالا که عروسی کردی چرا بچه نمیاری؟ الان دیگه وقتشه.

حالا بچه ی دومتم بیار، نذار اولی تنها بمونه!

شوهرت/زنت چرا این شکلیه؟چرا اینجوری رفتار می کنه؟

وااااا چرا همیشه لباسای تکراری میپوشی؟

و.

به نظرتون این حرفا بویی از فرهنگ میدن؟

الان شاید یه عده تون بیاید بگید غرب زده و فلان ، یا اینا دروغه اونجا جهنمه اینجا بهشته و فلان.

ولی مهم نیست،من حرفی که به نظرم درسته رو می زنم. از این بی فرهنگی ها خسته شدم، چون هر روز یه سری آدم علاف دارن پنبه ی زندگیمو چوب می زنن.

البته که این آدم ها برام ارزشی ندارن چون بویی از انسانیت نبردن، روزی به جایی می رسم که همینا داستان آشناییمون رو با افتخار همه جا بگن ولی من محاله حتی نگاهشون کنم.

فرهنگ داشته باش نلیفرهنگ داشته باشیم هموطن:)

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

صـــبا بازی مافیا سايت تفريحي صادق فان مثل هوای بهار روزانه نوشت اعظم خانم کلینیک قو سپید دانلود فیلم و سریال 96 یادداشتی برای خود بیا تو ايناز چت|چت ايناز |چت|آيناز چت